• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/afyontermal.com.tr
Rektör Solak, Termal Turizm Derneği'nin Başına Getirildi

Gürses Termal Otelin Kür Merkezi Yenileniyor

 

Atso, Yabancı Dil Merkezi Kuruyor

Termal Tedavide Afyon Aylık 400 Kişiyi Ağırlıyor

Devremülk Nedir

DEVREMÜLK NEDİR?

Devremülk Tatil, sağlık, dinlenme, kaplıca vs. gibi  maksatlarla hazırlanmış olan müstakil bir  dairenin bağımsız bölümünün mülkiyetine  belirli bir tarih için sahip olmaktır.

 Yani, sizin belirlediğiniz tarihler aralığında  yılın 15 günlük bir kısmını satın  alıyorsunuz, Daha sonra ömür boyu  seçtiğiniz tarihler aralığında gelip ailecek  hiç bir ücret ödemeden kendi tapulu  mülkünüz de tatilinizi yapabiliyorsunuz.


Ayrıca her yıl kendi tapulu mülkünüz de tatilinizi yaparken güzel bir yatırım yapmış oluyorsunuz. Kendinize ait tapunuz olduğu için istediğiniz zaman satabilirsiniz, gelmediğiniz zamanlar 15 günlük kullanma hakkınızı kiraya verebilirsiniz ve miras bırakabilme hakkınız mevcuttur.

Devremülk Süresi: Yılda 7-10-15 günlüğüne kullanılan hisseli gayrimenkullerdir.


DEVREMÜLK KULLANIMLARI

Devremülkü hisseli ya da mülkiyeti ile satın alabilirsiniz. Hisseli devremülk de dairenin kullanım süresi belirlidir. Süreniz bitince dairenin kullanımı başka bir hisse sahibine geçer. Mülkiyeti ile satın alanlar o dairenin yıl boyunca tüm kullanımı mülk sahibine  aittir.

 

 Devremülkler ömür boyu tapu  garantilidir. Tatil takası ile her sene farlı  yerlerde tatil hakkınızı  değerlendirebilirsiniz. Devremülkdeki  haklarınız siz ve ailenize miras olarak    kalır. Daireler dayalı döşeli evinizi  aratmayacak şekilde tasarlanmıştır. Her  sene tatil-kira geliri-veya satmak  istediğinizde yatırım boyutu ile  değerlendirebilirsiniz.

 

Bir kişi istediği kadar devremülk alabilir mi?
Evet. İstediğiniz kadar kalabileceğiniz bir devremülk alabilirsiniz.

Devremülk tapulu mudur?
Evet, tapuludur. Satma, devretme, kiraya verme, bir yakınınızı gönderme ve miras bırakma gibi tapunun sağladığı tüm haklar mevcuttur.

 

DEVREMÜLK YATIRIM FARKI

  Altın -Dolar -Euro yatırımları her  zaman bir kazanç sağlamaz kimini  üzer kimini güldürür. Devremülk  yatırım değer kaybetmez her  zaman  prim yapar.

 Devremülklerin kiralama ve geri alım garantisi vardır. Devremülk yatırımlarının diğer yatırımlardan farkı paranızı daha kısa sürede amorti etmesidir. Devremülklerin sağlık-tatil, yatırım-kira geliri gibi avantajlarının siz ve ailenize ömür boyu miras olarak kalmasıdır.

YATIRIMLARA ÖRNEK:

Yatırımını daire olarak düşünenler için:

Bulunduğunuz şehirde en işlek yerde ya da normal bir yerde ortalama bir daire fiyatı 100.000 tl ‘dir. Kiraya vermeniz durumunda aylık kira ücreti alınan dairenin fiyatı  bulunduğu yere göre 300 tl ve 600 tl arası değişir.

Daireye yapılan yatırımın kiraya verilmesi ile paranızı ortalama 15 senede amorti edilir.


Yatırımını devremülk
 olarak düşünenler için:

Daireye yapılan yatırım ile kıyaslanınca paranızı 4 – 8 sene arası parasını amorti eder.

100.000 tl ‘ye alınan daireden sadece aylık bir kira bedeli alınır. Devremülkde ise 100.000 tl değerinde ortalama 10 hisse sahibi olarak tüm hisselerinizin kirasını alınır.

 
Yatırımcılara duyurulur:

100.000 tl değerinde bir daireden 1 senede ortalama 4 .000 tl -7.000 tl kira geliri alırken bunu devremülk yatırımı ile kıyaslanınca 40.000 tl değerindeki devremülkten 1 senede aynı kazanca sahibi oluyorsunuz.

100 .000 TL  Değerinde Yatırımı  devremülk olarak düşünülürse size tavsiye olarak 4 – 8  sene kiraya vermeniz durumunda kira gelirleri ile daire sahibi olabilirsiniz .Yani her 4 ile 8 sene arası bir daire sahibi olabilirsiniz.

NOT : Devremülk kira getirisi olarak net bir rakam söylenemez.Kiraya getirisi alamamak  gibi bir durum söz konusu değildir.

Devremülk yatırımını kısa sürelide olsa değerlendirmek isteyenler tesislerin teslim tarihi 2013 yılı sonu olduğu için 2014 yılı için paranız en az 1 /3 prim yapacaktır.


Ömür Boyu Tapulu Devremülkleri Yakından Tanıyın

                 Devremülk         Devremülk

Üyelik Girişi
Estetikmed

             

SPONSORLAR
Hava Durumu
Anlık
Yarın
19° 24° 9°